تاریخچه مجتمع

مجتمع فرهنگی آموزشی پسرانه معلم در سال ۱۳۶۹ با هدف ایجاد بستر تعلیم وتربیت اسلامی در منطقه ۲ تهران ودر خیابان زنجان باآغاز به کار مقطع راهنمایی تاسیس گردید. سپس با توسعه سایر مقاطع وتجمیع آن در محله سعادت آباد، اولین مجتمع فرهنگی آموزشی با رویکرد تربیت اسلامی در این محله نامیده شد که مورد استقبال بسیار زیاد خانواده ها قرار گرفت.

در حال حاضر این مجتمع با مساحتی بالغ بر۴۰۰۰ متر مربع وزیر بنایی حدود ۱۰۰۰۰ متر مربع و با دارا بودن چهار مقطع تحصیلی دبستان ۱، دبستان ۲، متوسطه ۱ ومتوسطه ۲ از پیش دبستان تا پایه دوازدهم ، حدود ۸۰۰ دانش آموز را تحت پوشش قرار داده است.

مجتمع معلم  با شعار “افق های نودر تعلیم وتربیت دینی”  و با تدوین نظامنامه تربیتی جامع در هر یک از دروه های تحصیلی خود ، بر اساس ساحت های سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش  و طراحی  برنامه های فراساحتی ، و همچنین طراحی و آموزش مهارت های نرم و سخت ، و به  کارگیری روشهای 5گانه تربیتی ” عاطفی، اصلاح رفتار، الگویی ، عقلانی و تجربی” تلاش نموده است رویکردهایی نوین را در فرآیند آموزش وپرورش به کار گرفته وبه دور از افراط وتفریط نسبت به آموزش وتربیت دانش آموزان، توفیقات بسیار ارزشمندی را به دست آورد. همچنین با به کارگیری تکنولوژی هوشمند در بخشهای مختلف ،  نسبت به ایجاد زیر ساخت ها و روش های آموزشی نوین آموزشی و تربیتی پیشرو بوده وبارها از طرین کارشناسان  آموزش وپرورش  مورد ارزیابی قرار گرفته وتایید وتشویق شده است.

فعالیت های علمی ، فرهنگی و پرورشی مجتمع با رویکرد دینی و در نظر گرفتن مفاهیم روانشناحتی ،  از پیش دبستان تا پایه دوازدهم ،  با لحاظ نمودن شرایط سنی وعقلی دانش آموزان وایجاد تنوع در روشها وبرنامه ها ، زمینه تعمیق مفاهیم ارزشی و اخلاقی و همچنین تقویت عزت نفس  دانش آموزان را فراهم ساخته است  ومی تواند با هماهنگی نظام تربیتی خانه و مدرسه ، تثبیت رفتارهای اخلاقی  دانش آموزان را به ارمغان بیاورد. موفقیت های علمی ، فرهنگی دانش آموزان در چهار دوره تحصیلی مجتمع طی سالهای اخیر ، بسیار قابل توجه بوده است. کسب رتبه های برتر در مسابقات مختلف منطقه و استان و همچنین قبولی دانش آموزان در رشته های برتر دانشگاه های دولتی و از همه مهمتر فارغ التحصیلی فرزندانی  اخلاق محور ، حاکی از به بار نشستن طرح ها وبرنامه های فرهنگی مجتمع می باشد.